Panasonic Industrial Automation Sales AKT81122021
AKT81122021 picture photo
Mfg. Part Number
AKT81122021
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT
Datasheet Download
AKT81122021.pdf
Availability of AKT81122021
QUANTITY
AKT81122021 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT81122021
Internal Part NumberEIS-AKT81122021
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (2), Voltage (External SSR)
Control MethodOn/Off, Proportional (PID)
CommunicationsRS-485 (Modbus)
Number Of Characters Per Row4, 4
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsRectangular - 92.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesHeater Fault Detection
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT81122021
Related LinksAKT81, AKT81122021 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT81122021 Details Description
Related parts for AKT81122021
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf