Vishay/Dale ALSR01700R0FE12
ALSR01700R0FE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR01700R0FE12
Brief Description
RES 700 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
ALSR01700R0FE12.pdf
Availability of ALSR01700R0FE12
QUANTITY
ALSR01700R0FE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR01700R0FE12
Internal Part NumberEIS-ALSR01700R0FE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)700
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.406" L (2.79mm x 10.31mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR01700R0FE12
Related LinksALSR017, ALSR01700R0FE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR01700R0FE12 Details Description
Related parts for ALSR01700R0FE12
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
HEADER MSTBVK2,5FE datasheet.pdf
MODULE PERIPHERAL FOR MAX14840 datasheet.pdf
STENCIL ROLL MPM 223/457/41MM datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TAB,250 MAG-MATE SLIM LN 27-24 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN PLUG datasheet.pdf
470UF 6,3V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf