Vishay/Dale ALSR05125R0JE12
ALSR05125R0JE12 picture photo
Mfg. Part Number
ALSR05125R0JE12
Brief Description
RES 125 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
ALSR05125R0JE12.pdf
Availability of ALSR05125R0JE12
QUANTITY
ALSR05125R0JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ALSR05125R0JE12
Internal Part NumberEIS-ALSR05125R0JE12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)125
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ALSR05125R0JE12
Related LinksALSR051, ALSR05125R0JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
ALSR05125R0JE12 Details Description
Related parts for ALSR05125R0JE12
CONN CARD EXTEND 20POS 1MM SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LENS FOR NICHIA 183/083 4 UP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 40POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 3A 120V datasheet.pdf