TXC CORPORATION AM-12.000MAGE-T
AM-12.000MAGE-T picture photo
Mfg. Part Number
AM-12.000MAGE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
AM-12.000MAGE-T.pdf
Availability of AM-12.000MAGE-T
QUANTITY
AM-12.000MAGE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AM-12.000MAGE-T
Internal Part NumberEIS-AM-12.000MAGE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AM-12.000MAGE-T
Related LinksAM-12.0, AM-12.000MAGE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AM-12.000MAGE-T Details Description
Related parts for AM-12.000MAGE-T
MATTOP RUBBER GREY .060 24X36 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
IC FPGA 221 I/O 320 FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 15 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 10.67MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf