TXC CORPORATION AM-18.432MAGQ-T
AM-18.432MAGQ-T picture photo
Mfg. Part Number
AM-18.432MAGQ-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
AM-18.432MAGQ-T.pdf
Availability of AM-18.432MAGQ-T
QUANTITY
AM-18.432MAGQ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AM-18.432MAGQ-T
Internal Part NumberEIS-AM-18.432MAGQ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AM-18.432MAGQ-T
Related LinksAM-18.4, AM-18.432MAGQ-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AM-18.432MAGQ-T Details Description
Related parts for AM-18.432MAGQ-T
IC AMP GAIN +100V/V PREC 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 2.15 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 26AWG MTA-156 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 650W datasheet.pdf
USB A TO MINI B 0.8M BLACK datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC Z-BUFFER LOW POWER 72QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 13000UF 20% 16V FLATPCK datasheet.pdf