Honeywell Sensing and Productivity Solutions AML51-F10B
AML51-F10B picture photo
Mfg. Part Number
AML51-F10B
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR BLUE
Datasheet Download
AML51-F10B.pdf
Availability of AML51-F10B
QUANTITY
AML51-F10B Order Process
Ship out your order
Specifications of AML51-F10B
Internal Part NumberEIS-AML51-F10B
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
SeriesAML
Switch TypePushbutton
ShapeRectangular
ColorBlue
IlluminationIllumination Optional
For Use With/Related ProductsAML Series
Mounting TypeSnap Fit
Size25.00mm L x 15.00mm W x 6.85mm H
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AML51-F10B
Related LinksAML51, AML51-F10B Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
AML51-F10B Details Description
Related parts for AML51-F10B
RELAY SOCKET DPDT PANEL MT MK datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 10A 100V BR-6 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR30H/AE30G/HPK30H datasheet.pdf
FILTER SAW 1.57542GHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 140POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PST 2A 48V datasheet.pdf
DESK KNOCKDOWN RACK 23X20X11.5"D datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 9pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STK P 50OHM 200CM datasheet.pdf
STD STSAPR110F K datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8HTSOP datasheet.pdf