Sullins Connector Solutions AMM15DTMN-S664
AMM15DTMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
AMM15DTMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156
Datasheet Download
AMM15DTMN-S664.pdf
Availability of AMM15DTMN-S664
QUANTITY
AMM15DTMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of AMM15DTMN-S664
Internal Part NumberEIS-AMM15DTMN-S664
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMM15DTMN-S664
Related LinksAMM15DT, AMM15DTMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AMM15DTMN-S664 Details Description
Related parts for AMM15DTMN-S664
TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 250V 6.3A PCB datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 38POS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
ANT OMNIDIRECT DUAL 6DBI RP TNC datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .05W 15MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.0047UF RADIAL datasheet.pdf
FO C/A MTRJ BLU 62.5 ORN datasheet.pdf
192 KHZ DIGITAL AUDIO INTERFACE TRANSMITTER IC datasheet.pdf