Sullins Connector Solutions AMM30DCKI
AMM30DCKI picture photo
Mfg. Part Number
AMM30DCKI
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .156"
Datasheet Download
AMM30DCKI.pdf
Availability of AMM30DCKI
QUANTITY
AMM30DCKI Order Process
Ship out your order
Specifications of AMM30DCKI
Internal Part NumberEIS-AMM30DCKI
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMM30DCKI
Related LinksAMM3, AMM30DCKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AMM30DCKI Details Description
Related parts for AMM30DCKI
CONN SPRING CONT 12 POS .295 SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 9pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.28M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLICEKIT AUDIO SLICE CARD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf