Sullins Connector Solutions AMM30DCKN
AMM30DCKN picture photo
Mfg. Part Number
AMM30DCKN
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .156"
Datasheet Download
AMM30DCKN.pdf
Availability of AMM30DCKN
QUANTITY
AMM30DCKN Order Process
Ship out your order
Specifications of AMM30DCKN
Internal Part NumberEIS-AMM30DCKN
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMM30DCKN
Related LinksAMM3, AMM30DCKN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AMM30DCKN Details Description
Related parts for AMM30DCKN
IC Z8 4K OTP 16MHZ W/ADC 28-DIP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A USFLAT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 668X datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 650MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf