CUI Inc. AMT203303-14CSL036
AMT203303-14CSL036 picture photo
Mfg. Part Number
AMT203303-14CSL036
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
ENCODER CABLE ASSY LKG 36"
Datasheet Download
AMT203303-14CSL036.pdf
Availability of AMT203303-14CSL036
QUANTITY
AMT203303-14CSL036 Order Process
Ship out your order
Specifications of AMT203303-14CSL036
Internal Part NumberEIS-AMT203303-14CSL036
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
SeriesAMT203
Accessory TypeInterface Cable
For Use With/Related ProductsAMT203, AMT303
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMT203303-14CSL036
Related LinksAMT203303, AMT203303-14CSL036 Datasheet, CUI Inc. Distributor
AMT203303-14CSL036 Details Description
Related parts for AMT203303-14CSL036
HEAT SHRINK YLW/GRN 3/8" X 4' datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 26POS SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 30W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.5X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
LIGHT PIPE 1MM 19.0" 4MM DIA datasheet.pdf
12-Bit, 80 MSPS, 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf