Panasonic Electronic Components AN77L04M-E1
AN77L04M-E1 picture photo
Mfg. Part Number
AN77L04M-E1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 4V 0.1A 3HSIP
Datasheet Download
AN77L04M-E1.pdf
Availability of AN77L04M-E1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AN77L04M-E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of AN77L04M-E1
Internal Part NumberEIS-AN77L04M-E1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4V
Current - Output100mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 30V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device Package3-HSIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AN77L04M-E1
Related LinksAN77L, AN77L04M-E1 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
AN77L04M-E1 Details Description
Related parts for AN77L04M-E1
CONN HOUSING 25POS .100" SINGLE datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.26 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 77A 600VAC datasheet.pdf
4MM DIY STKP SCREW WHITE datasheet.pdf