Linx Technologies ANT-2.4-CW-RAH-SMA
ANT-2.4-CW-RAH-SMA picture photo
Mfg. Part Number
ANT-2.4-CW-RAH-SMA
Brief Description
ANTENNA 2.4GHZ 1/4WAVE RA SMA
Datasheet Download
ANT-2.4-CW-RAH-SMA.pdf
Availability of ANT-2.4-CW-RAH-SMA
QUANTITY
ANT-2.4-CW-RAH-SMA Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-2.4-CW-RAH-SMA
Internal Part NumberEIS-ANT-2.4-CW-RAH-SMA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package100
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesRAH
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.35GHz ~ 2.6GHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Return Loss-
Gain1.6dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)1.008" (25.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-2.4-CW-RAH-SMA
Related LinksANT-2.4-C, ANT-2.4-CW-RAH-SMA Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-2.4-CW-RAH-SMA Details Description
Related parts for ANT-2.4-CW-RAH-SMA
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC RADIO MOD 2.4GHZ CONN 24-LGA datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
WIREMOUNT SOCKET PREASSEMBL 26CO datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf