Linx Technologies ANT-868-PW-QW-UFL
ANT-868-PW-QW-UFL picture photo
Mfg. Part Number
ANT-868-PW-QW-UFL
Brief Description
ANT 868MHZ 1/2 WAVE DIPOLE U.FL
Datasheet Download
ANT-868-PW-QW-UFL.pdf
Availability of ANT-868-PW-QW-UFL
QUANTITY
ANT-868-PW-QW-UFL Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-868-PW-QW-UFL
Internal Part NumberEIS-ANT-868-PW-QW-UFL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesPW
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range750MHz ~ 950MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain1.6dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, U.FL
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)3.307" (84.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-868-PW-QW-UFL
Related LinksANT-868-, ANT-868-PW-QW-UFL Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-868-PW-QW-UFL Details Description
Related parts for ANT-868-PW-QW-UFL
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
ADC 10BIT I2C INTERFACE SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/06/180 1.5 BK datasheet.pdf
PMI CAP LIGHT SHIELD 11/16 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf