Linx Technologies ANT-MAG-B50-RPS
ANT-MAG-B50-RPS picture photo
Mfg. Part Number
ANT-MAG-B50-RPS
Manufacturer
Product Category
RF Accessories
Brief Description
BASE MAGN 50MM 13.1' CBL RP-SMA
Datasheet Download
ANT-MAG-B50-RPS.pdf
Availability of ANT-MAG-B50-RPS
QUANTITY
ANT-MAG-B50-RPS Order Process
Ship out your order
Specifications of ANT-MAG-B50-RPS
Internal Part NumberEIS-ANT-MAG-B50-RPS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFCC and Legal Considerations with Linx Radio Modules
Introduction to the RF Environment
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Accessories
Series-
Accessory TypeMagnetic Base
For Use With/Related ProductsMAG-1 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ANT-MAG-B50-RPS
Related LinksANT-MAG, ANT-MAG-B50-RPS Datasheet, Linx Technologies Distributor
ANT-MAG-B50-RPS Details Description
Related parts for ANT-MAG-B50-RPS
HOOK-UP STRND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR NO LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1620MHZ 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4+8POS+1GND SCREW datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf