Abracon Corporation AOCJY-10.000MHZ-E
AOCJY-10.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY-10.000MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AOCJY-10.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY-10.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY-10.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY-10.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY-10.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductAOCJY Series OCXOs
3D ModelAOCJY.pdfAOCJY.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case6-SMD (5 pads), No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY-10.000MHZ-E
Related LinksAOCJY-10, AOCJY-10.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY-10.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY-10.000MHZ-E
FERRITE TUBULAR BEAD 3.99MM datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.55A 190 MOHM TH datasheet.pdf