Abracon Corporation AOCJY-12.800MHZ-E
AOCJY-12.800MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY-12.800MHZ-E
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AOCJY-12.800MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY-12.800MHZ-E
QUANTITY
AOCJY-12.800MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY-12.800MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY-12.800MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductAOCJY Series OCXOs
3D ModelAOCJY.pdfAOCJY.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case6-SMD (5 pads), No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY-12.800MHZ-E
Related LinksAOCJY-12, AOCJY-12.800MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY-12.800MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY-12.800MHZ-E
IDC CABLE - MKC26K/MC26F/MCG26K datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
NTC THERMISTOR 0603 150R H60 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 7.62MM ORANGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf