Abracon Corporation AOCJY-38.400MHZ-E
AOCJY-38.400MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY-38.400MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 38.4MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AOCJY-38.400MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY-38.400MHZ-E
QUANTITY
AOCJY-38.400MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY-38.400MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY-38.400MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAOCJY.pdfAOCJY.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency38.4MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case6-SMD (5 pads), No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY-38.400MHZ-E
Related LinksAOCJY-38, AOCJY-38.400MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY-38.400MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY-38.400MHZ-E
IC SW QUAD ANLG 2.5 OHM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
TOOOL KIT datasheet.pdf
RES 40.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 12.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 6UDFN datasheet.pdf