Abracon Corporation AOCJY1-10.000MHZ-SW
AOCJY1-10.000MHZ-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1-10.000MHZ-SW
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1-10.000MHZ-SW.pdf
Availability of AOCJY1-10.000MHZ-SW
QUANTITY
AOCJY1-10.000MHZ-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1-10.000MHZ-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY1-10.000MHZ-SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY1.pdfAOCJY1.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY1
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1-10.000MHZ-SW
Related LinksAOCJY1-10, AOCJY1-10.000MHZ-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1-10.000MHZ-SW Details Description
Related parts for AOCJY1-10.000MHZ-SW
RES SMD 31.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 225VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 12A 400V TO220AB datasheet.pdf
SWITCH PB ILLM FLUSH LEN RND RED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 15NS 100QFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf