Abracon Corporation AOCJY1-38.880MHZ-F-SW
AOCJY1-38.880MHZ-F-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1-38.880MHZ-F-SW
Brief Description
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1-38.880MHZ-F-SW.pdf
Availability of AOCJY1-38.880MHZ-F-SW
QUANTITY
AOCJY1-38.880MHZ-F-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1-38.880MHZ-F-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY1-38.880MHZ-F-SW
TypeOCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±500ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1-38.880MHZ-F-SW
Related LinksAOCJY1-38., AOCJY1-38.880MHZ-F-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1-38.880MHZ-F-SW Details Description
Related parts for AOCJY1-38.880MHZ-F-SW
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC SNGL 3.3V OUT 3W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
CABLE 8COND 14AWG BLACK 500' datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2" 50FT datasheet.pdf
LF-G RELAY 1.8MM STANDARD TYPE: datasheet.pdf