Abracon Corporation AOCJY1-38.880MHZ-SW
AOCJY1-38.880MHZ-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1-38.880MHZ-SW
Brief Description
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1-38.880MHZ-SW.pdf
Availability of AOCJY1-38.880MHZ-SW
QUANTITY
AOCJY1-38.880MHZ-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1-38.880MHZ-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY1-38.880MHZ-SW
TypeOCXO
Frequency38.88MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1-38.880MHZ-SW
Related LinksAOCJY1-38, AOCJY1-38.880MHZ-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1-38.880MHZ-SW Details Description
Related parts for AOCJY1-38.880MHZ-SW
CONN DB37 CRIMP FEM YLW CHROME datasheet.pdf
CONN KIT PLUG SHIELDED 37POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 33.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf