Abracon Corporation AOCJY1A-26.000MHZ-E
AOCJY1A-26.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY1A-26.000MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 26.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY1A-26.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY1A-26.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY1A-26.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY1A-26.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY1A-26.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY1.pdfAOCJY1.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY1
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±200ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.307" (7.80mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY1A-26.000MHZ-E
Related LinksAOCJY1A-2, AOCJY1A-26.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY1A-26.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY1A-26.000MHZ-E
THERMISTOR 40 OHM 265V SMT PTC datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A TO225AA datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 40.85VC DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC CLOCK PHASE ALIGNER QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf