Abracon Corporation AOCJY3-10.000MHZ-E
AOCJY3-10.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3-10.000MHZ-E
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3-10.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY3-10.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY3-10.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3-10.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY3-10.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY3.pdfAOCJY3.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY3
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3-10.000MHZ-E
Related LinksAOCJY3-10, AOCJY3-10.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3-10.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY3-10.000MHZ-E
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 216POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
HEADER 3POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS PNL ANGLD PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf