Abracon Corporation AOCJY3-13.000MHZ-E
AOCJY3-13.000MHZ-E picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3-13.000MHZ-E
Brief Description
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3-13.000MHZ-E.pdf
Availability of AOCJY3-13.000MHZ-E
QUANTITY
AOCJY3-13.000MHZ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3-13.000MHZ-E
Internal Part NumberEIS-AOCJY3-13.000MHZ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAOCJY3.pdfAOCJY3.stp
FamilyOscillators
SeriesAOCJY3
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency13MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
Package / Case6-DIP, 5 lead (Metal Can)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3-13.000MHZ-E
Related LinksAOCJY3-13, AOCJY3-13.000MHZ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3-13.000MHZ-E Details Description
Related parts for AOCJY3-13.000MHZ-E
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS PUR 15AU datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 38POS .127M datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 0.0002 OHM 1% 5W 5931 datasheet.pdf