Abracon Corporation AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW
AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW
Brief Description
OSC OCXO 100.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW.pdf
Availability of AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW
QUANTITY
AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW
Internal Part NumberEIS-AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW
TypeOCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW
Related LinksAOCJY3B-100, AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW Details Description
Related parts for AOCJY3B-100.000MHZ-F-SW
IC ADC LP 12-BIT SERIAL 8-DIP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
IC 2.93V NANOPWR MON SOT-23-5 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN MED 3A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR POS 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 650MA 670 MOHM TH datasheet.pdf