AVX Corporation AP125C474KQT2A
AP125C474KQT2A picture photo
Mfg. Part Number
AP125C474KQT2A
Brief Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
AP125C474KQT2A.pdf
Availability of AP125C474KQT2A
QUANTITY
AP125C474KQT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of AP125C474KQT2A
Internal Part NumberEIS-AP125C474KQT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP125C474KQT2A
Related LinksAP125C4, AP125C474KQT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
AP125C474KQT2A Details Description
Related parts for AP125C474KQT2A
IDC CABLE - MDM26T/MC26G/MDM26T datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HANDLE INSUL T-HAND 3/8" 7.87" datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 322MA 3.9 OHM SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 50V 0.2W SMINI datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf