Sensata Technologies/Airpax APL12-1REC3-8885-2
APL12-1REC3-8885-2 picture photo
Mfg. Part Number
APL12-1REC3-8885-2
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
APL12-1REC3-8885-2.pdf
Availability of APL12-1REC3-8885-2
QUANTITY
APL12-1REC3-8885-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of APL12-1REC3-8885-2
Internal Part NumberEIS-APL12-1REC3-8885-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesAPL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APL12-1REC3-8885-2
Related LinksAPL12-1RE, APL12-1REC3-8885-2 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
APL12-1REC3-8885-2 Details Description
Related parts for APL12-1REC3-8885-2
CHOKE COMMON MODE 0.5MH 4.1A T/H datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 45ppm 6pF 100 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE 18COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
28AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V SL RADIAL datasheet.pdf