Apacer Memory America APM2T80P201064GAN-2TM
APM2T80P201064GAN-2TM picture photo
Mfg. Part Number
APM2T80P201064GAN-2TM
Brief Description
SSD M.2 2280 P201-M 64GB MLC
Datasheet Download
APM2T80P201064GAN-2TM.pdf
Availability of APM2T80P201064GAN-2TM
QUANTITY
APM2T80P201064GAN-2TM Order Process
Ship out your order
Specifications of APM2T80P201064GAN-2TM
Internal Part NumberEIS-APM2T80P201064GAN-2TM
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesP201-M
Memory Size64GB
Memory TypeFLASH - NAND (MLC)
Form FactorM.2 Module
Speed - Read515MB/s
Speed - Write180MB/s
Voltage - Supply3.3V
TypeSATA III
Current - Max-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension80.00mm x 22.00mm x 3.80mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APM2T80P201064GAN-2TM
Related LinksAPM2T80P20, APM2T80P201064GAN-2TM Datasheet, Apacer Memory America Distributor
APM2T80P201064GAN-2TM Details Description
Related parts for APM2T80P201064GAN-2TM
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V datasheet.pdf
IC NINE-WIDE SCHMITT TRIG 20SOIC datasheet.pdf
TFLEX 650 18" X 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 10-15AT 200V datasheet.pdf
DIN HEX CRIMP KIT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf