United Chemi-Con APSC6R3ELL222MJB5T
APSC6R3ELL222MJB5T picture photo
Mfg. Part Number
APSC6R3ELL222MJB5T
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER 2200UF 20% 6.3V T/H
Datasheet Download
APSC6R3ELL222MJB5T.pdf
Availability of APSC6R3ELL222MJB5T
QUANTITY
APSC6R3ELL222MJB5T Order Process
Ship out your order
Specifications of APSC6R3ELL222MJB5T
Internal Part NumberEIS-APSC6R3ELL222MJB5T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesNPCAP™-PSC
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APSC6R3ELL222MJB5T
Related LinksAPSC6R3EL, APSC6R3ELL222MJB5T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
APSC6R3ELL222MJB5T Details Description
Related parts for APSC6R3ELL222MJB5T
SSR OCMOS FET 350MA NO 6-DIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
5.0MM EURO PLUG RA ME GRN 3CKT datasheet.pdf
SMD VARISTOR 12PF datasheet.pdf
CAP .47F 5.5V T/H datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf