Microsemi Power Products APT30DS20HJ
APT30DS20HJ picture photo
Mfg. Part Number
APT30DS20HJ
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE MODULE 200V SOT227
Datasheet Download
APT30DS20HJ.pdf
Availability of APT30DS20HJ
QUANTITY
APT30DS20HJ Order Process
Ship out your order
Specifications of APT30DS20HJ
Internal Part NumberEIS-APT30DS20HJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase, Schottky
Voltage - Peak Reverse (Max)200V
Current - DC Forward (If) (Max)45A
Mounting TypeChassis, Stud Mount
Package / CaseSOT-227-4, miniBLOC
Supplier Device PackageSOT-227
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APT30DS20HJ
Related LinksAPT30, APT30DS20HJ Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APT30DS20HJ Details Description
Related parts for APT30DS20HJ
FIXED IND 250UH 1.5A 230 MOHM datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 44POS SGL END 2" datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BOOST 35V 50MA datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
PRESS-IN BASE PLATE datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf