Microsemi Power Products APT34N80B2C3G
APT34N80B2C3G picture photo
Mfg. Part Number
APT34N80B2C3G
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 800V 34A T-MAX
Datasheet Download
APT34N80B2C3G.pdf
Availability of APT34N80B2C3G
QUANTITY
APT34N80B2C3G Order Process
Ship out your order
Specifications of APT34N80B2C3G
Internal Part NumberEIS-APT34N80B2C3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)800V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C34A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs145 mOhm @ 22A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3.9V @ 2mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs355nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds4510pF @ 25V
Power - Max417W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-247-3 Variant
Supplier Device PackageT-MAX™ [B2]
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APT34N80B2C3G
Related LinksAPT34N, APT34N80B2C3G Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APT34N80B2C3G Details Description
Related parts for APT34N80B2C3G
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 10M datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 900MA 589 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SOT23-3 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf