AVX Corporation AQ115A471JA1WE
AQ115A471JA1WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ115A471JA1WE
Brief Description
CAP CER 470PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ115A471JA1WE.pdf
Availability of AQ115A471JA1WE
QUANTITY
AQ115A471JA1WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ115A471JA1WE
Internal Part NumberEIS-AQ115A471JA1WE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ115A471JA1WE
Related LinksAQ115A4, AQ115A471JA1WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ115A471JA1WE Details Description
Related parts for AQ115A471JA1WE
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 4A TO220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 22SKT SLD CUP datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
ASSY PWR RECT 100A 1KV STD REC datasheet.pdf