AVX Corporation AQ11EM100GA7BE
AQ11EM100GA7BE picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM100GA7BE
Brief Description
CAP CER 10PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM100GA7BE.pdf
Availability of AQ11EM100GA7BE
QUANTITY
AQ11EM100GA7BE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM100GA7BE
Internal Part NumberEIS-AQ11EM100GA7BE
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM100GA7BE
Related LinksAQ11EM1, AQ11EM100GA7BE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM100GA7BE Details Description
Related parts for AQ11EM100GA7BE
MODULE SDRAM DDR 1GB 184DIMM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN MEMORY SCKT 168POS DIMM AU datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 3A 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf