AVX Corporation AQ125A331FAJWE
AQ125A331FAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A331FAJWE
Brief Description
CAP CER 330PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A331FAJWE.pdf
Availability of AQ125A331FAJWE
QUANTITY
AQ125A331FAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A331FAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ125A331FAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A331FAJWE
Related LinksAQ125A3, AQ125A331FAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A331FAJWE Details Description
Related parts for AQ125A331FAJWE
RES SMD 3.24K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf