AVX Corporation AQ125A391JAJME
AQ125A391JAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A391JAJME
Brief Description
CAP CER 390PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A391JAJME.pdf
Availability of AQ125A391JAJME
QUANTITY
AQ125A391JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A391JAJME
Internal Part NumberEIS-AQ125A391JAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A391JAJME
Related LinksAQ125A3, AQ125A391JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A391JAJME Details Description
Related parts for AQ125A391JAJME
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PIN 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DIODE MODULE BOD 0.9A 3000V datasheet.pdf
FUSE 1.3A 600V TLAG UL CSA datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 510 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf