AVX Corporation AQ125A751JAJME\250V
AQ125A751JAJME\250V picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A751JAJME\250V
Brief Description
CAP CER 750PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A751JAJME\250V.pdf
Availability of AQ125A751JAJME\250V
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of AQ125A751JAJME\250V, we specialize in AVX Corporation all series electronic components. AQ125A751JAJME\250V can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for AQ125A751JAJME\250V, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
AQ125A751JAJME\250V Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A751JAJME\250V
Internal Part NumberEIS-AQ125A751JAJME\250V
Standard Package250
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance750pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A751JAJME\250V
Related LinksAQ125A751, AQ125A751JAJME\250V Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A751JAJME\250V Details Description
Related parts for AQ125A751JAJME\250V
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 2000A 600V FAST-ACT CLASS L datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSPORT TDM/PACKET 100CSBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
WP-G PP HF PG11 datasheet.pdf
2:1 HEAT SHRINK TUBING WHITE datasheet.pdf
Non-Isolated 16A SIP/SMT DC/DC Converters datasheet.pdf