AVX Corporation AQ12EM1R7BAJWE
AQ12EM1R7BAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM1R7BAJWE
Brief Description
CAP CER 1.7PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM1R7BAJWE.pdf
Availability of AQ12EM1R7BAJWE
QUANTITY
AQ12EM1R7BAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM1R7BAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM1R7BAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM1R7BAJWE
Related LinksAQ12EM1, AQ12EM1R7BAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM1R7BAJWE Details Description
Related parts for AQ12EM1R7BAJWE
OSC XO 9.8304MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1/16" BLK 1000' datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 9SIP datasheet.pdf