AVX Corporation AQ12EM9R1BAJME
AQ12EM9R1BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM9R1BAJME
Brief Description
CAP CER 9.1PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM9R1BAJME.pdf
Availability of AQ12EM9R1BAJME
QUANTITY
AQ12EM9R1BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM9R1BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EM9R1BAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM9R1BAJME
Related LinksAQ12EM9, AQ12EM9R1BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM9R1BAJME Details Description
Related parts for AQ12EM9R1BAJME
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 5MH 3A VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED COB 8.4W 980LM 13.5MM SQ SMD datasheet.pdf