AVX Corporation AQ137M1R0BA7WE
AQ137M1R0BA7WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M1R0BA7WE
Brief Description
CAP CER 1PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M1R0BA7WE.pdf
Availability of AQ137M1R0BA7WE
QUANTITY
AQ137M1R0BA7WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M1R0BA7WE
Internal Part NumberEIS-AQ137M1R0BA7WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M1R0BA7WE
Related LinksAQ137M1, AQ137M1R0BA7WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M1R0BA7WE Details Description
Related parts for AQ137M1R0BA7WE
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 15A HINGE LEVER datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC CLOCK CK408/TITAN 845 48SSOP datasheet.pdf
CORD 125V 18AWG 3ELEM SLA 25PC datasheet.pdf
BLZP 5.00/10/270LR SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf