AVX Corporation AQ137M2R0DA7WE
AQ137M2R0DA7WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M2R0DA7WE
Brief Description
CAP CER 2PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M2R0DA7WE.pdf
Availability of AQ137M2R0DA7WE
QUANTITY
AQ137M2R0DA7WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M2R0DA7WE
Internal Part NumberEIS-AQ137M2R0DA7WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M2R0DA7WE
Related LinksAQ137M2, AQ137M2R0DA7WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M2R0DA7WE Details Description
Related parts for AQ137M2R0DA7WE
IDC CABLE - HSR14H/AE14G/X datasheet.pdf
0.64 III RCPT NON SEALED AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
OSC VCXO 212.50MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 15W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 588 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CTV 6C 6#12 SKT PLUG datasheet.pdf
390UF 40V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf