AVX Corporation AQ137M2R7DA7ME
AQ137M2R7DA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M2R7DA7ME
Brief Description
CAP CER 2.7PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M2R7DA7ME.pdf
Availability of AQ137M2R7DA7ME
QUANTITY
AQ137M2R7DA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M2R7DA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ137M2R7DA7ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M2R7DA7ME
Related LinksAQ137M2, AQ137M2R7DA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M2R7DA7ME Details Description
Related parts for AQ137M2R7DA7ME
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK 6POS 45DEG ENTRY 5MM datasheet.pdf
WBXTHRDRLR SIDXIT 2.0M CABLE datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS SOCKET-WIRE 10M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CABLE CLAMP FOR DIN RAILS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL YGN DIFF datasheet.pdf
EMITTER UV 280NM 40MA TO-46 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf