AVX Corporation AQ139M121JA7WE
AQ139M121JA7WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ139M121JA7WE
Brief Description
CAP CER 120PF 300V 1111
Datasheet Download
AQ139M121JA7WE.pdf
Availability of AQ139M121JA7WE
QUANTITY
AQ139M121JA7WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ139M121JA7WE
Internal Part NumberEIS-AQ139M121JA7WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ139M121JA7WE
Related LinksAQ139M1, AQ139M121JA7WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ139M121JA7WE Details Description
Related parts for AQ139M121JA7WE
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST YEL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES 59 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 22POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.82A 39 MOHM TH datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf