AVX Corporation AQ139M181JA7BE
AQ139M181JA7BE picture photo
Mfg. Part Number
AQ139M181JA7BE
Brief Description
CAP CER 180PF 300V 1111
Datasheet Download
AQ139M181JA7BE.pdf
Availability of AQ139M181JA7BE
QUANTITY
AQ139M181JA7BE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ139M181JA7BE
Internal Part NumberEIS-AQ139M181JA7BE
Standard Package5,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ139M181JA7BE
Related LinksAQ139M1, AQ139M181JA7BE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ139M181JA7BE Details Description
Related parts for AQ139M181JA7BE
RES SMD 274 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf