AVX Corporation AQ139M181JA7ME
AQ139M181JA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ139M181JA7ME
Brief Description
CAP CER 180PF 300V 1111
Datasheet Download
AQ139M181JA7ME.pdf
Availability of AQ139M181JA7ME
QUANTITY
AQ139M181JA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ139M181JA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ139M181JA7ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ139M181JA7ME
Related LinksAQ139M1, AQ139M181JA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ139M181JA7ME Details Description
Related parts for AQ139M181JA7ME
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
750 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
BCP-381F-15 BK datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf