AVX Corporation AQ147A220GAJME
AQ147A220GAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147A220GAJME
Brief Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147A220GAJME.pdf
Availability of AQ147A220GAJME
QUANTITY
AQ147A220GAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147A220GAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147A220GAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147A220GAJME
Related LinksAQ147A2, AQ147A220GAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147A220GAJME Details Description
Related parts for AQ147A220GAJME
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI6 datasheet.pdf
CONN GROUND PLATE FPC 14POS 1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 45V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
MINI PV CTW 40AU 28-32 AWG datasheet.pdf
TERM BLADE MALE 14-18AWG TIN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.5W SMA datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf