AVX Corporation AQ147A5R6CAJME
AQ147A5R6CAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147A5R6CAJME
Brief Description
CAP CER 5.6PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147A5R6CAJME.pdf
Availability of AQ147A5R6CAJME
QUANTITY
AQ147A5R6CAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147A5R6CAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147A5R6CAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147A5R6CAJME
Related LinksAQ147A5, AQ147A5R6CAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147A5R6CAJME Details Description
Related parts for AQ147A5R6CAJME
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LFQFP datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf