AVX Corporation AQ147M0R9BAJME
AQ147M0R9BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M0R9BAJME
Brief Description
CAP CER 0.90PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M0R9BAJME.pdf
Availability of AQ147M0R9BAJME
QUANTITY
AQ147M0R9BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M0R9BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ147M0R9BAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)