AVX Corporation AQ147M1R5BAJWE
AQ147M1R5BAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M1R5BAJWE
Brief Description
CAP CER 1.5PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M1R5BAJWE.pdf
Availability of AQ147M1R5BAJWE
QUANTITY
AQ147M1R5BAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M1R5BAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M1R5BAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M1R5BAJWE
Related LinksAQ147M1, AQ147M1R5BAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M1R5BAJWE Details Description
Related parts for AQ147M1R5BAJWE
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC SCAN TEST UNIV TXRX 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 796 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf