AVX Corporation AQ147M220FAJWE
AQ147M220FAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M220FAJWE
Brief Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M220FAJWE.pdf
Availability of AQ147M220FAJWE
QUANTITY
AQ147M220FAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M220FAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M220FAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M220FAJWE
Related LinksAQ147M2, AQ147M220FAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M220FAJWE Details Description
Related parts for AQ147M220FAJWE
RES SMD 430 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE datasheet.pdf
CONN HEAD 2MM 10POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 6.81M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SDE CERTI-CRIMP II HAND TOOL datasheet.pdf
HDM 5SMPO110F150OVT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf