AVX Corporation AQ147M750JAJWE
AQ147M750JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M750JAJWE
Brief Description
CAP CER 75PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M750JAJWE.pdf
Availability of AQ147M750JAJWE
QUANTITY
AQ147M750JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M750JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M750JAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M750JAJWE
Related LinksAQ147M7, AQ147M750JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M750JAJWE Details Description
Related parts for AQ147M750JAJWE
CONN RECEPT WALL MNT 3POS W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC TRANSCVR BIDIR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 80A IN LINE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 50MA SYNC 8SON datasheet.pdf