AVX Corporation AQ147M9R1JAJWE
AQ147M9R1JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ147M9R1JAJWE
Brief Description
CAP CER 9.1PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ147M9R1JAJWE.pdf
Availability of AQ147M9R1JAJWE
QUANTITY
AQ147M9R1JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ147M9R1JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ147M9R1JAJWE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance9.1pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ147M9R1JAJWE
Related LinksAQ147M9, AQ147M9R1JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ147M9R1JAJWE Details Description
Related parts for AQ147M9R1JAJWE
FIXED IND 47UH 550MA 580 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BEZEL SWITCH BLUE datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
UDP SIM3L1XX MCU CARD W/LCD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 128QFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN MOD PLUG datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F SLVR datasheet.pdf